Jak darovat peníze mladému muži

22.05.2016 17:22

Co darovat mladému muži, který slaví osmnáctiny a notabene si ještě dělá řidičský průkaz? Usoudili jsme, že nejlepší bude malý příspěvek na pořízení prvního autíčka. Strčit peníze jen tak do obálky by mi přišlo trochu hloupé a navíc docela fádní. Tak jsem dumala, jak peníze nějak originálně zabalit. Představovala jsem si, že vyříznu okénko v dětské knížce ve tvaru auta a do něj peníze schovám.

 

Člověk míní, obchodník mění ... Oběhla jsem ve městě knihkupectví a sehnala jsem sanitku, hasičské auto, možná i nějaký bagr, ale ani jedno osobní autíčko. Nakonec jsem v levných knihách koupila knížku a pustila se do realizace sama. Postup Vám teď nabízím.

 

Budete potřebovat knihu, která má jen papírové desky, nůžky, řezák (co nejkvalitnější), podložku papír, tužku, lepící pásku, pravítko, akrylové barvy a štětec. A nezapomeňte na peníze :-)

 

Nejprve si na papír předkreslete tvar auta. Nemusí to být nějaké výtvarné dílo, podstatné je, aby mělo rovnou střechu. Pokud si nevěříte, stáhněte si obrázek z internetu a vytiskněte na tiskárně. Měl by být o něco menší, než je kniha. Obrázek vystřihněte.

 

Střechu auta přiložte ke hřbetu knihy a obrázek zafixujte lepící páskou. Řezákem opatrně odřežte obvod auta, ponechte pouze část hřbetu, která tvoří střechu. 

jak darovat peníze?

Čím lepší řezák máte, tím lépe se vám bude pracovat. Ale poradíte si i méně kvalitním, který jsem měla já. Akrylovými barvami auto z obou stran pomalujte. 

Podle svého uvážení auto pomalujte z obou stran. Já jsem na zadní stranu připsala osobní vzkaz.

Odklopte zhruba třetinu listů a vyřízněte libovolnou schránku na peníze. Já jsem nejprve poskládala peníze do trojúhelníku. Tvar jsem si obkreslila na papír a podle něj vyřízla listy. Pozor, neprořízněte až dolů. Takhle nějak to pak vypadá. Před dalším krokem peníze zase vyjměte, peníze pocákané barvou by moc nepotěšily.

Auto zavřete a nabarvěte akrylovou barvou hranu (řez) - tím slepíte listy k sobě. Tam, kde se má auto otvírat, vložte kus papíru. Barvu nechte zavadnout a pak papírem projeďte celou hranu. Nevím, jestli je to dost srozumitelné. Jde o to, že je v místě, kde se schránka otevírá, potřeba slepené listy zase odělit. Zajistěte kolíčky a nechte uschnout.

Vraťte peníze do schránky, převažte a můžete gratulovat.

 

 

Vyhledávání

Kontakt